Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Δυναμικο πεδιο!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò nackgr. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος nikos123 στις 18-10-2011, 12:02. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  12-10-2011, 15:05 67739

    Δυναμικο πεδιο!



    Γεια χαρα

    Λοιπον σκεφτομουν  να βαλω ενα πεδιο που θα μπορει ο user  να το επεξεργαζεται live  ωστε για καθε αριθμο να μπορει να βαζει ενα σχολιο πχ  Τεχνικος 1 (γιατι εταιριεσ εχουν στον λογαργιασμο πανω απο 20-30 αριθμους στο προφιλ τους ) το πεδιο αυτο σκεφτομουν να βρισκετε στο σημειο που εχω βαλει το βελος

    Το κουτι αυτο εμφανιζεται στο προφιλ του χρηστη , τραβαει τα δεδομένα απο την βαση δεδομένων

      <table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5" border="0">
                                                    <user_card>
                                                    <tr>
                                                        <td>{word:sim}:</td>
                                                        <td>{number}</td>
                                                        <td>dynamiko field ???</td>
                                                        <td>{balance} Eur</td>
                                                    </tr></user_card>
                                                </table>]



    Εφτιαξα ενα Πεδιο στην βαση  comments   το συνδεσα με στην θεση του  dynamiko field??  με αυτο το κωδικα  {user:comment}  οπου user  ειναι ο πινακας τον  user  στην βαση  και  comment  το πεδιο στον πινακα user  

    Αν παω στον χρηστη  και γραψω κατι στο πεδιο comment  θα το εμφανισει σε ολους τους αριθμους του  .. ενω θελω σε καθε αριθμο  ξεχωριστο  σχολιο

    ολα αυτα τα εκανα απο το phpmyadmin  τωρα πως θα το κανει ο user  απο το προφιλ του ειναι αλλο παραμύθι .... αν βρουμε πως να γινεται το παραπανω  .. τα αλλα ειναι ευκολα!



    Οποιος θελει  ενα test account  να δει καλυτερα τι εννοω μπορω να ρου φτιαξω ας μου στειλει πμ

    Ευχαριστω!
  •  12-10-2011, 15:12 67740 σε απάντηση της 67739

    Απ: Δυναμικο πεδιο!

    Νομίζω ότι θα είναι καλύτερο να ξαναγράψεις την ερώτηση, γράφοντας ξεκάθαρα τί θέλεις . Ακόμα και αφού διάβασα όλο το κείμενο δεν κατάλαβα ούτε ποιά είναι η ερώτηση, ούτε τί έκανες, καθώς σχεδόν όλο το κείμενο είναι μία πρόταση.

    Επειδή κάτι λές για βάσεις, php και πεδία, υποψιάζομαι ότι δεν ξέρεις πως να εμφανίσεις κάποιο πεδίο από τη βάση σε μία σελίδα php. Αυτό το forum όμως είναι για .NET οπότε αμφιβάλλω αν θα βρεις εδώ απάντηση. Όσο για το "δυναμικό" αυτό δεν καταλαβαίνω που κολλάει.

    Μην περιμένεις κανείς να σου στείλει pm αν δεν μπορεί να καταλάβει καν τί θέλεις.


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  18-10-2011, 12:02 67812 σε απάντηση της 67739

    Απ: Δυναμικο πεδιο!

    Χαχα 
    Εγώ νόμιζα δυναμικό πεδίο στη φυσική
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems